Pravidelná schůze gen. V. B. Luži – Uherský Brod
15 února, 2019
Školení instruktorů a vedoucích oddílů
13 března, 2019

1. kolo výběrového řízení pro výsadkový oddíl

Ve dnech 15.-17.2 se konala první fáze výběrového řízení do nově vzniklého Výsadkového oddílu BOČR. Do tohoto oddílu se mohl přihlásit každý, kdo splňoval nikterak náročné vstupní podmínky.

Pátek 21:00
Zahájení probíhá prvním nástupem. Velitel vysvětluje pravidla pro následujících 40 hodin, nstiňuje program. Sedm uchazečů stojí v pohovu, nikdo se ani nehne, i když každému běží hlavou podobné myšlenky, třeba proč v tom programu nezazněl nikde žádný spánek ani čas na jídlo…

Hned po nástupu jdeme na to! Napálit to do plných, a pak už jen zrychlovat. Náš první výběh na oblíbený Žítkovský vrch a zpět. Potencionální budoucí výsadkáři se opět shledávají se svojí starou známou z léta. Kláda Rozárka na ně již tiše čekala. A další běh, shyby, kliky. Poté až daleko za půlnoc střelecká a zdravotní.

01:50
Uchazeči, včetně instruktora a velitele se připravují na první zkoušku, kvůli které může být jejich snažení předčasně ukončeno. Pochod se zátěží. To znamená 20 kilometrů s 20kg batohem. V čase do 4 hodin. Ve dvě hodiny celá skupina vyráží po určené trase. V šest je po všem a máme první uchazeče, kteří ukončují…

Sobota 08:00
Budíček, rozcvička. Běh, shyby, kliky, Rozárka a překážková dráha. Pak aždo odpoledne se za krásného počasí driluje taktika. Základní činnosti, reakce na nastřelení a pořád dokola. Odpoledne intenzivní výcvik sebeobrany v tělocvičně a pak opět taktika, tentokrát po tmě. Do hluboké noci potom neoblíbený výcvik SERE.

03:30
Probíhá plánování a předbojová příprava a okolo čtvrté ranní vyrážení zbylí uchazeči do mrazivé noci na topografický přesun. Mají na něj omezený čas, který tak tak stíhají. Po sedmé hodině se vrací na základnu a mají opět vzácnou chvíli na spánek.

Neděle 09:00
Prezkoušení ze střelecké a zdravotní a nakonec pekelný závěr ve formě našich oblíbených kratochvílí. 40 náročných hodin je zakončeno symbolickými 40 kliky.

Přítomní uchazeči postupují do druhé fáze, která proběhne za měsíc.

 

« 1 z 2 »