BOOT CAMP I Part 1 – Těžké začátky
18 července, 2021
BOOT CAMP I Part 3 – Křest ohněm
26 července, 2021

BOOT CAMP I Part 2 – Výcvik

Opět se Vám hlásíme s reportem z naší předsunuté základny FOB SODEN. Po skočení přijímače, čekala kadety náročná ale zároveň i velmi důležitá příprava pro nasazení do nadcházející akce. Začali jsme střeleckou přípravou, prohledáváním osob a strážní činnost. Malý incident při rotacích na sebe nenechal dlouho čekat, a proto jsme večer nasadili první strážní družstvo, které hlídalo základnu. Kvůli zvýšené aktivitě nepřítele v oblasti byl zřízen check point LIMA 2 severně od FOB SODEN. Každé družstvo je sem vysláno na 24 hodin, aby strážilo tuto oblast.

Další den jsme se věnovali již pokročilejší střelecké přípravě, topografii a spojovací, kde jsme vyzkoušeli i „hodit si závěskou“. Hned po skončení přípravy se kadeti pustili do praxe. Družstva nafasovali mapy, buzoly, vysílačky a jdeme na to. Usevernit mapu, vyčíst souřadnice, naladit frekvenci a jde se do terénu. S menší nervozitou jsme vyrazili, ale bylo vidět, že výcvik nepřišel na zmar a všichni se v pořádku vrátili zpět na základnu. Večer všichni po únavném dni ulehli natěšení do postelí, ale spánek všem přerušil náhlý zvuk kolejnice, který hlásal poplach. Máme další kontakt na bráně. Naštěstí jsme vyvázli beze ztrát a zajistili perimetr.

Ačkoli noc proběhla beze ztrát a bez raněných, tak jsme se vrhli na zdravotní přípravu, která může být v následujících dnech velmi důležitá. A protože nepřítel nás může překvapit velmi nečekaně a zákeřně, zahrnuli jsme do přípravy i sebeobranu. V mezičase se družstva posílala na krátké patroly v okolí základny a zaznamenala činnost frakce Bruno Brigade. Mezitím na našem check pointu Lima 2 probíhalo zaměstnání přežití a maskování. V odpoledních hodinách byla Lima 2 nastřelena a několik herních raněných ošetřil medik.

Na FOB SODEN ve večerních hodinách proběhlo napadení frakcí Bruno Brigade. Dva útočníci byli po krátké přestřelce eliminováni.

Začíná to tu být pěkně ostré

Aktivita nepřátel se zvyšuje. Ale my nepolevujeme! Neustále cvičíme, abychom byli připraveni na cokoliv. Víte, jak se to říká: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“ Včera jsme se zaměřili na taktiku a nácvik přepadu. Večer nás čekala ukázka výstroje a rozborka sborka.