BOOT CAMP I Part 2 – Výcvik
21 července, 2021
Cadet academy II Part 1
3 srpna, 2021

BOOT CAMP I Part 3 – Křest ohněm

Boje jsou u konce! Od posledního reportu uběhlo pár dní, mnoho se událo…

Základna začala být častěji napadána nepřátelskými jednotkami, kvůli opakovaným útokům přešlo na bojovou pohotovost. Bohužel v první fázi se podařilo jednotkám Bruno Brigades, vytlačit družstvo z našeho check pointu LIMA 2. Zároveň další družstvo rozkrylo tajný sklad munice nepřátel.

Další den se plnily nejrůznější úkoly od jednoduchých patrol, propátrání zájmových oblastí, C-IED, pozorovacího stanoviště, až po úkoly typu najdi a znič nebo léčka na vozidlo. Dokonce jsme byli nuceni využít civilního přestrojení pro dopadení nebezpečného zločince a kolaboranta s invazními vojsky. Ti, co nebyli zrovna nasazeni v terénu, zabezpečovali základnu FOB SODEN. Strážní družstvo mělo co dělat, o incidenty nebyla nouze.

V nočních hodinách byla základna napadena silnou minometnou palbou. Po utichnutí výbuchů se družstvům podařilo lokalizovat a zničit minometné postavení. Nad ránem byla základna opakovaně napadána, posléze nepřítel nasadil i těžkou techniku. Obránci bojovali ze všech sil a další družstva vyrazila na finální úkoly ve formě přepadů na strategické postavení.

Kolem poledne se nám podařilo vytlačit a zlikvidovat všechny protivníky, stabilizovat situaci v prostoru a my si konečně mohli po mnoha dnech vydechnout…

Jako každý ročník i tenhle byl velice fyzicky i psychicky náročný, ať už při prvních dnech základního výcviku, či během posledních dnů bojovky, kdy se účastníci potýkali s neustálým napětím, zátěží, nedostatkem spánku a samozřejmě zlým nepřítelem.

Nicméně do všech akcí na táboře se zapojovali s velkou vervou a do boje vyráželi s odvahou a odhodláním, za což jim ode mě patří velký dík.

Doufám, že krom zážitků, kterých si účastníci odvážejí spousty, také cenné informace a zkušenosti, které by eventuelně mohli využít při reálných situacích, protože kvůli tomu to děláme.

Zároveň téhle partě patří velké uznání z mé strany, že vůbec měli tu kuráž zúčastnit se tak náročného tábora, a doufám, že se s nima uvidím i příští rok. Zdar.

« 1 z 2 »