Special Forces Part 3 – Poslední boj
27 července, 2020
Cadet Academy 2 Part 2 – Těžký Drill
5 srpna, 2020

Cadet Academy 2 Part 1 – Začátky a Počátky

Sobotní sluníčko hřeje vojáka před bránou, který pozoruje pomalu přijíždějící účastníky dalšího turnusu. Předat papíry, dojemné loučení a šup s „VéDéčkem“ ubytovat se na pokoj.

Jaký asi bude zbytek družstva? Bude to náročné? To se brzo dozvíme. Na úvodním nástupu jsme si řekli co nás tu další týden čeká a také byla zdůrazněna základní pravidla. Zbraň rozhodně není hračka a to všichni s úlekem poznali. Večerní úklid chvíli trval, ale do večerky jsme ještě stihli oblíbenou barevnou hudbu. Noční poplach nesměl chybět.
Ráno se areálem rozlehla kolejnice – rozcvička. Vyběhnout kopec bylo náročné, ale dosáhnout si ve stoje na špičky nohou pro spoustu ještě těžší.

Fyzička je mizerná, zdá se. Zamakáme. Na dopolední program byla nachystaná pořadovka, povídání o vojenském vystupování a hodností AČR. Odpoledne na nás čekala přednáška o zbraních a následné první seznámení, priorita je samozřejmě na bezpečné manipulaci. Přes noc bylo vysláno první družstvo na naši předsunutou základnu MYLTA!

Den třetí. Osvěžující sprcha nám zakončila rozcvičku. Na náročnější den jsme se posilnili vydatnou snídaní a hurá na program. Jaký byl? Lokovská letní olympiáda! Ta obsahovala překážkovou dráhu, člunkový běh, výdrž ve visu, angličáky na čas a podobné disciplíny. Odpoledne se účastníci mohli těšit na základy taktiky, zastřelování airsoftových zbraní, hod granátem, střelbu ze vzduchovek a pokročilou pořadovku.

Váš BOČR team

« 1 z 2 »