Cadet Academy 2 Part 1 – Začátky a Počátky
3 srpna, 2020
Cadet Academy 2 Part 3 – Konec dětství
8 srpna, 2020

Cadet Academy 2 Part 2 – Těžký Drill

Po prvních dnech nepolevujeme tempo a makáme naplno. Slzičky prvních dní jsou pryč a každý už chápe, že jeho máma je tento týden instruktor.

V úterý nás lehce potrápilo počasí a opět se potvrdilo, že předpovědi na Žítkové nefungují. Naštěstí nic, co bychom nezvládli. Kvůli tomu jsme na program zařadili taktiku CQB neboli boj v budovách, pak jsme pokračovali radiokomunikací – doteď slyším ,,rys,rys,rys zde liška, liška příjem.“

Zdravověda tvoří nedílnou součást programu a po této praktické ukázce už snad všichni ví jak alespoň zavolat záchranku nebo poskytnout základní první pomoc. Rozborka sborka na čas a plnění úkolu v zadýmeném bunkru doplňovali odpolední rotace. Večer pouklízet, film a šup na kutě. Večer samozřejmě nechyběl noční poplach a oblíbené chytání „zlodějů“.

Středa. Dnes budeme hrát! Konečně airsoft, na který se všichni tolik těší. Prví dny nácviků a taktiky přijdou vhod a kadeti můžou předvést, co nejlepšího v nich je. Před hrou zdůrazněna pravidla a jdeme na to. Válečníci už ví, že to občas trochu bolí a je třeba spolupracovat, aby dosáhli společného cíle! Zbytek dopoledne vyplnilo maskování. Odpolední program byl spíše odpočinkový, speciální střelecká z luku, ukázka sebeobrany a nějaký ten sparing, sportovní hry, údržba UAZu a ženijní ukázka.

Píšu report a kadeti si perou prádlo. Pro mnohé výjimečná a neobvyklá chvíle, vypadají zmateně. Až všichni pokojně usnou (doufám), začneme chystat zítřek – velký závod dvojic.

Váš BOČR team

« 1 z 2 »