Cadet Academy I Part 2 – Pravda o misi
7 července, 2021
BOOT CAMP I Part 1 – Těžké začátky
18 července, 2021

Cadet Academy I Part 3 – Návštěva z budoucnosti

Cadet Academy I- 3. část

Poslední dny byly velmi náročné. Celá základna byla naplno zapojena do bojů, které vypukly v sobotu ráno. Naštěstí jsme v pátek ještě stihli dokončit výcvik první pomoci, topografie, střelbu ze speciálních zbraní a další taktiku.

Události, které v pátek předcházely bojové pohotovosti a tolika naročným úkolům, jsou natolik znepokojivé, že máme zakázáno o nich hovořit. Nemůžu ani napsat, kdo byl zvěstovatelem hrůzných zpráv a z kama přišel, naléhal však na zničení nebo pohřbení všech PORTÁLŮ… Naše vědecká pracovnice se po rozhovoru s touto osobou dočista zbláznila, utekla ze základny a už ji nikdo neviděl…

Proto jsme na páteční noc zdvojnásobili počet hlídek, jak na předsunuté základně DELTA tak i na samotné hlavní základně.

V noci byla také sestavena skupina nejodvážnějších dobrovolníků, kteří plnili velmi nebezpečnou misi, na velmi dalekém místě… Z této akce však nemohl být pořízen žádný záznam a její účastníci o této misi mají zakázáno mluvit.

V sobotu pak vypukl hlavní boj! Nepřátelští vojáci se pokoušeli dobýt základnu a pátrali v lesích po portálech, aby je mohli využít ve vlastní prospěch. Občas se také objevil někdo, kdo se k nám portálem dostal očividně omylem

Naši bojovníci však zúročili vše, co se za týden na základně naučili. Podařilo se splnit všechny úkoly, zničit nepřátele a ubránit základnu!

Odpoledne po obnovení bojeschopnosti jsme uklidili základnu, svezli se ve vojenském autě UAZ a do večera seděli u táboráku. V neděli byl pak závěrečný nástup, gratulace k završení celého nasazení na základně PROMETEUS a odjezd domů…

Cadet Academy I je za námi.

Tábory jsou fyzicky a psychicky náročné. Jak pro personál, tak pro účastníky. Těžko říct pro koho víc. Naši malí bojovníci totiž doplní energii tak za 4-5 hodin. My bychom potřebovali ideálně tak 10 dní v lázních..

Ale jako každý rok tábor přinesl nové zážitky, zkušenosti a přátelství. Vaše ohlasy mluví za vše. A pokud jsme alespoň některým dětem předali znalosti, které uplatní a pomůžou jim v “civilním” životě, pak to má smysl a my to budeme rádi dělat dál.

PS: fotku jsem zvolil záměrně. I když jsme vojenský tábor, občas hodíme maskáče i rozkazy za hlavu a odreagujeme se, společně.. třeba při historicko-vodní bitvě o Lokovské panství..

« 1 z 2 »