Poslední příprava na tábory
1 července, 2020
Cadet Academy Part 2 – Nové zkušenosti
8 července, 2020

Cadet Academy Part 1 – Těžké začátky

Je horká sobota odpoledne a v srdci Bílých Karpat konečně začíná – letos nejistá – táborová sezóna. První na pořadu léta je turnus Cadet Academy I. . Je určen pro ty nejmenší a kapacita 50 účastníků byla snadno naplněna už dávno. Po často dojemných loučeních čeká naše malé účastníky zdravotní filtr, ubytování a také fasování potřebných věcí. Na úvodním nástupu jsme si řekli pravidla, prolomili první ledy a řekli si, co nás tu čeká a nemine. Úklid a údržba výstroje a základny se protáhly do večera, disciplína a pořádek přece dělá přátele, že. A na noc ještě trochu barevné hudby. Noční poplach? Samozřejmě!

Ranní rozcvička – fyzička i hrubá motorika dost bída teda. Ale nevadí, zamakáme na tom! Dopoledne jsme začali zkoušet jak má správný voják býti – hodnosti, pořadovka a ukázka arzenálu, se kterým se v průběhu tábora potkají. Odpoledne nás čekalo seznámení s zbraněmi, aby věděli jak je používat a chovat se k nim. To je základ. Bez toho dál fungovat nemůžou. Na večer jsme postavili vojenský stan a tím založili Předsunutou polní základnu MYLTA, která je od té chvíle přes noc střežena.

Den třetí. Rozcvičku jsme dnes zakončili osvěžením studenou sprchou z hadice. Po delším úklidu ložnic – instruktor je nekompromisní – pak dopoledne proběhla Žítkovská letní olympiáda. Co obsahovala? Překážkovou dráhu, hod do dálky celkem netypickými předměty, vis nebo shyby, sed-lehy, skok z místa a další. Po obědové pauze jsme rozjeli první základy taktiky a střílení z airsoftových zbraní na terče. Také jsme budovali lepší opevnění kolem FOB MYLTA.

Teď jdeme na večeři a pak si zasportovat na hřiště.

Váš BOČR team

« 1 z 2 »