Cadet Academy Part 1 – Těžké začátky
6 července, 2020
Cadet Academy Part 3 – Nová přátelství a nesmrtelné zážitky
11 července, 2020

Cadet Academy Part 2 – Nové zkušenosti

Po úvodních dnech nám už naplno šlapou všichni účastníci a tempo je stále vysoké. Zdá se, že však síly našim malým válečníkům vůbec neubývají (na rozdíl od nás) . Dokonce už se ani těm nejmenším tolik nestýská po domovech, mazlíčcích a rodičích… Úspěch.

Na úterním programu bylo pokračování střeleckého výcviku – a to konkrétně nácviky hodu granátem do zákopu, střelba ze vzduchovek na blízké terče i vzdálené poppery. Kadeti si taky vyzkoušeli a podívali se, jak vypadá zbraň uvnitř a jak funguje její mechanismus, díky našim výukovým zbraním „řezům“. Rozborka a sborka na čas nesmí chybět. Pořadovka už by nám celkem šla, tak jsme zkusili něco těžšího – pochod na hudbu. Za chvíli můžeme na přísahu! A poslední blok – bez spojení není velení, že? Takže obsluha radiostanic a povídání kolem ocenili hlavně technické typy. Večer sport, úklid a filmík. A dnes bez poplachu, je potřeba někdy i spočnout.

Středa. Konečně je to tady. Dnes se prej pustíme do airsoftu. Dopoledne ale ještě „sušení“ a základní nácviky taktiky. Všichni tady už ví, co je přískok a kdy má krýt parťáka. V druhé půlce dopoledne jsme si osvojili dovednost maskování v terénu a k tomu si dali pár procvičovacích her. A odpo? Jdem na to! Úkol – dobýt či ubránit radar uprostřed zákopového systému v severní části našeho hřiště. Válečníci brzo zjišťují, že to není jen tak, chce to zapojit taktické myšlení a občas to taky trochu štípne! Velitel družstva v tom ale svoje lidi nikdy nenechá. Také jsme dnes kromě hraní připravili UAZ na zítřejší provoz a vyzkoušeli si nestandardní střeleckou – lukostřelbu!

Sedím a píšu a kadetům zrovna začíná promítání filmu. Brzy zalehnou a my budeme do noci chystat zítřek. Zkusím jim navrhnout, že bychom si to vyměnili. Uvidím, možná zítra bude reportovat mladá generace nějakým streamem a já pujdu do raketky.

Váš BOČR team

« 1 z 2 »