Oddílová výprava říjen 2019
20 října, 2019
Branný závod gen. J. Brykse
21 prosince, 2019

Oddílová výprava prosinec 2019

 

Výprava – BLOK 2 je za námi a přinášíme čerstvý fotoreport z víkendu. Přes třicet účastníků si přijelo zdokonalit své znalosti a schopnosti, které získali během posledních dvou měsíců schůzek v svých domovských oddílech.

Výprava byla zahájena v pátek večer přípravou areálu na provoz, situaci komplikovalo pět centimetrů sněhu, se kterými řada aut při stoupání k základně zápasila (tak jako posledních 12 let).

Sobota začala jako obvykle, rozcvičkou. Využili jsme sněhu a rozcvička se nesla volněji, v duchu lehké koulovačky. Po úklidu a snídani jsme vyhlásili denní rozkaz. Kadeti i seržanti se dověděli, co přesně budou dnes plnit. Kontrolní cvičení z topografie, praktický nácvik s radioprostředky, postup pro budování vysílacího stanoviště, nouzové prostředky spojení. To vše jsme zvládli dopoledne a mohli se po obědě ohřát před náročným odpolednem. Co následovalo? „Topoška“ v praxi! Krátký topo přesun podle mapy, dle zadaných souřadnic, druhá skupina hvězdicový závod – jen azimut a vzdálenosti. A pokročilejší skupina – jednotlivci byli vysazeni bez mapy, do neznámého prostoru, s úkolem vrátit se na základnu a zmapovat a zakreslit trasu. Na večeři se naštěstí podařilo všem topo profíkům vrátit na základnu.

Čekal je však ještě jeden noční úkol. Komplexní prověření jejich znalosti z BLOKU 2. Byl vydán zkrácený bojový rozkaz, proběhlo BoRo, PAWPERSO a hurá plnit úkol. Před půlnocí mají instruktoři všechny své ovečky „doma“ a jde se spát.

V neděli se píšou testy Kadetů I. a II. třídy a prověřují se podmínky pro získání hodností seržantů. Výsledek? Celkem 12 povýšených! Jednotka má od teď o osm kadetů první třídy, dva mladší seržanty a dva starší seržanty víc.

Poslední letošní akce? – kdepak, ještě nás čeká jedna, tradiční…

16